Карапчівська громада
Чернівецька область, Глибоцький район

26 квітня – день Чорнобильської катастрофи

Дата: 24.04.2020 20:58

До зруйнованого реактора було рукою подати...

Ледь повернувшись зі  служби у армії тодішнього радянського союзу, Раду Тимчук разом з кількома односельцями з Карапчіва поїхали на Донбас. Молоді хлопці вступили у  професійно-технічне училище у  Білозерську,  а закінчивши його спустились під землею на місцевій  шахті. Власне, то був початок загалом 32-річної шахтарської роботи.  Що правда, із неочікуваною перервою, що сталась у  квітні 1986 року, коли світ здригнувся від старшого вибуху на  Чорнобильський  АС. Уже  через тиждень  після  26-го числа, Раду Тимчука викликали до військомату, і як армійського хіміка запасу, відправили на ліквідацію аварії на  ЧАЕС.

Звісно, ніхто із  ліквідаторів у той час і  гадки не мав  на  яку велику небезпеку себе наражав. А проводити різні заходи  дезактивації  Раду  Довелось, образно кажучи у  самому  пеклі, - всього  18  км. від зруйнованого 4-го реактора, що «пашів» радіацією. Замість передбачуваних 25 днів Раду Семенович провів у тому пеклі не жалкуючи свого здоровя  78 діб. Так було потрібно….

До   рідного Карапчіва Раду  Тимчук повернувся  з  Донецької області  у  1999 році і ще ряд років працював єгерем у  військовому лісництві. Так сталось, що вдруге одружився, а  сімю незабаром поповнило радісне народження доньки. До  слова, 16 березня Раду  Семенович відзначив своє 69-тиріччя.  Не змогли  стояти осторонь  і  Голова  ОТГ Георгій  Лютик і  Карапчівський  староста  Микола  Скутарь,  які  відвідали  пана  Раду  привітали  його  з   днем  народження,   та  поговорили  про той  час,  який  Раду  Семенович  згадує з  блиском  в  очах  тому  що  брав  участь у  такій  великий  і  водночас  трагічній  для  людства  справі.