Система з надання безоплатної правової допомоги працює для того, щоб кожна людина мала можливість захистити свої права.

Реєстрація права власності на земельну ділянку у державному реєстрі

Реєстрація права власності на земельну ділянку у державному реєстрі Що зробити для того щоб, зареєструвати право власність на земельну ділянку у державному реєстрі? Дане питання регулюється Законом України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень». Зареєструвати власність чи інші права (оренду, сервітут, суперфіцій, емфітевзис тощо) на землю можна через центр надання адміністративних послуг (ЦНАП), який приймає документи для державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, або у нотаріуса. Для реєстрації права власності на земельну ділянку необхідно звернутись до Центру надання адміністративних послуг за адресою смт.Глибока, вул.Шевченка 1 або ж до приватного або державного нотаріуса, які наділені повноваженнями державних реєстраторів прав на нерухоме майно та можуть здійснювати державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень без вчинення нотаріальної дії щодо такого майна.  Наступне що потрібно зробити для реєстрації, підготувати пакет документів для подачі до ЦНАПу чи нотаріуса, який включатиме: витяг з Державного земельного кадастру (ДЗК); копію та оригінал паспорту заявника; копію та оригінал ідентифікаційного номеру; підтвердження оплати адміністративного збору; документ, що підтверджує право на звільнення від сплати адміністративного збору (у випадку його наявності). документ - підстава виникнення права на ділянку (договір купівлі-продажу (дарування, міни і т.і.), рішення суду, свідоцтво на спадщину, тощо); довіреність, якщо документи подаються представником (нотаріально засвідчена, якщо від фізичної особи); оригінал та копію паспорту, ідентифікаційного номеру представника, якщо документи подаються представником.         Заява про реєстрацію права друкується держреєстратором або нотаріусом та підписується заявником на місці.

09:45:59 26.07.2021