Питання запобігання незадекларованої зайнятості

Дата: 05.04.2021 09:50

Шановні жителі громади!

Управління Держпраці у Чернівецькій області інформує:

Нелегальний працівник позбавляє себе гарантованого державою розміру заробітної плати; її своєчасної виплати не нижче мінімальної, офіційної відпустки, відпустки по догляду за дитиною, виплат у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю, допомоги у разі настання нещасного випадку на виробництві,  соціального страхування.

Неоформлений  працівник втрачає трудовий та страховий стаж при розрахунку розміру пенсії.

Тільки легально оформлений працівник, котрий має достатньо страхового стажу, отримує право на гідну пенсію.

Роботодавець має укласти з працівником трудовий договір, повідомити про  його прийняття на роботу державну податкову  службу, виплачувати працівнику офіційну заробітну плату в повному обсязі, сплачувати за нього єдиний соціальний внесок.

Виконання цих умов гарантуватиме працівникові здорові і безпечні умови праці.

Роботодавець, який не оформляє офіційно працівників, провокує безвідповідальне ставлення їх до роботи, ухиляння від поставлених завдань, неетичну поведінку.

За кожного неоформленого працівника законом передбачена штрафна санкція у розмірі 10-ти мінімальних заробітних плат.

Управління Держпраці у Чернівецькій області