.Розмір лікарняних зменшать та перекладуть тягар їх виплати на роботодавців

  • 422

Мінсоцполітики напрацювало кардинальні зміни до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 р. № 1105-XIV. Втілені вони у законопроекті «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації функцій Фонду соціального страхування України».

По-перше, електронний реєстр листків непрацездатності стане частиною реєстру застрахованих осіб.

Листок непрацездатності стане лише електронним, бо формуватимуть його програмними засобами електронного реєстру листків непрацездатності на підставі медичного висновку з тимчасової непрацездатності та зареєстрованого за єдиним реєстраційним номером.

Фонд соцстраху проводитиме перевірку обґрунтованості медичних висновків з тимчасової втрати працездатності в закладах охорони здоров’я та у лікарів, які провадять медичну практику як ФОП.

По-друге, за кошти Фонду соцстраху виплачуватимуть допомогу по тимчасовій непрацездатності починаючи із 11-го дня непрацездатності замість нині діючого правила із 6-го дня. Тому роботодавці почнуть оплачувати листки непрацездатності за перші 10 днів тимчасовій непрацездатності.

По-третє, допомогу по тимчасовій непрацездатності пропонують не надавати за періоди:

простою, крім випадків, коли тимчасова непрацездатність настала до простою;

тимчасової непрацездатності, зазначеної у медичному висновку з тимчасової втрати працездатності, визнаному необґрунтованим.

По-четверте, ініціюють зміни у розмірах допомоги по тимчасовій непрацездатності.

Її будуть виплачувати застрахованим особам залежно від страхового стажу в таких розмірах:

50% середньої зарплати (доходу) — застрахованим особам, які мають страховий стаж до 5 років;

60% середньої зарплати (доходу) — застрахованим особам, які мають страховий стаж від 5 до 10 років;

70% середньої зарплати (доходу) — застрахованим особам, які мають страховий стаж від 10 до 15 років;

80% середньої зарплати (доходу) — застрахованим особам, які мають страховий стаж від 15 до 20 років;

100% середньої зарплати (доходу) — застрахованим особам, які мають страховий стаж понад 20 років.

На сьогодні допомогу по тимчасовій непрацездатності у розмірі 100% зарплати отримують застраховані особи із страховим стажем більше 8 років. А після цієї реформи ті, хто має, приміром, 9 років страхового стажу претендуватимуть на лікарняні у розмірі 60% заробітку.

По-п’яте, допомога на поховання виплачуватимуть у двократному розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на дату смерті.

Мінсоцполітики пропонує, аби Закон запрацював із 1 серпня 2021 року, крім норм, які стосуються виплати лікарняних за кошти Фонду соцстраху із 11-го дня непрацездатності, які набирають чинності з 1 січня 2022 року.

Коментарі

Ваш коментар може бути першим :)

Написати коментар