Щодо оплати праці вчителя, прийнятого після затвердження тарифікаційного списку

  • 515

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ від 05.11.2020 р. N 1/11-7862

Щодо оплати праці вчителя, прийнятого

після затвердження тарифікаційного списку

(Витяг)

 

У Міністерстві освіти і науки розглянули  запит  щодо оплати праці вчителя закладу загальної середньої освіти, який прийнятий на роботу після затвердження тарифікаційного списку (08.09.2020 р.), та інформуємо.

Стосовно порушених у запиті питань повідомляємо, що схеми тарифних розрядів працівників закладів освіти, за якими визначається розмір посадового окладу (ставки заробітної плати) вчителів закладів загальної середньої освіти, затверджені у додатку 6 до наказу Міністерства освіти і науки від 26.09.2005 р. N 557 “Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ” (зі змінами), що розроблений відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2002 р. N 1298 “Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери”.

Оплата праці педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти здійснюється відповідно до Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міносвіти від 15.04.93 р. N 102 (далі – Інструкція). Слід зазначити, що на сьогодні Інструкція застосовується в частині, що не суперечить умовам оплати праці, визначеним у наказі Міністерства освіти і науки від 26.09.2005 р. N 557.

Відповідно до пункту 68 Інструкції місячна заробітна плата вчителів закладів загальної середньої освіти визначається шляхом множення ставки заробітної плати на їх фактичне навантаження на тиждень і ділення цього добутку на встановлену норму годин на

тиждень (18 годин). Встановлена при тарифікації заробітна плата виплачується щомісячно незалежно від кількості тижнів і робочих днів у різні місяці року.

Тарифікаційні списки затверджуються за погодженням із профспілковим комітетом не пізніше 5 вересня і подаються вищестоящому органу управління (пункт 4 Інструкції).

Одночасно зазначаємо, що погодинна оплата праці педагогічних працівників, передбачена у пункті 73 Інструкції, допускається лише при оплаті за години заміщення тимчасово відсутніх по хворобі або з інших причин вчителів, вихователів, викладачів тощо, яке тривало не більше двох місяців, а також при оплаті працівників підприємств, організацій та установ, які залучаються для педагогічної роботи. Якщо заміщення тривало понад два місяці, то оплата праці педагогічного працівника провадиться з першого дня заміщення за всі години фактичного педагогічного навантаження в порядку, передбаченому пунктом 68 Інструкції.

Враховуючи зазначене вище, оплата праці вчителів закладів загальної середньої освіти здійснюється лише за тарифікацією, а у разі прийняття вчителя на роботу після затвердження тарифікаційного списку необхідно внести до нього відповідні зміни.

 

Коментарі

Ваш коментар може бути першим :)

Написати коментар