Надання в оренду нерухомого майна громадянином та приватним підприємцем
Надання в оренду нерухомого майна громадянином та приватним підприємцем
Буковинські податківці підготували інфографіку про оподаткування здавання в оренду нерухомого майна.
Інфографіка: https://cv.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/461623.html
Земельний податок: Для отримання пільги зі сплати земельного податку потрібно вчасно подати заяву
У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області інформують, що фізична особа, яка станом на 01 січня поточного року має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання, площа яких не перевищує межі граничних норм, передбачені пунктом 281.2 статті 281 Податкового кодексу України мають право на застосування пільги.
Зокрема, від оподаткування звільняться земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства - у розмірі не більш як 2 гектари; для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах - не більш як 0,25 гектара, в селищах - не більш як 0,15 гектара, в містах - не більш як 0,10 гектара, для індивідуального дачного будівництва - не більш як 0,10 гектара, для будівництва індивідуальних гаражів - не більш як 0,01 гектара, для ведення садівництва - не більш як 0,12 гектара має право на застосування пільги зі сплати земельного податку.
Для отримання пільги така особа до 1 травня поточного року подає до контролюючого органу за місцем знаходження будь-якої земельної ділянки письмову заяву у довільній формі про самостійне обрання/зміну земельних ділянок для застосування пільги та документи, що посвідчують її право на пільгу (посвідчення особи з інвалідністю першої або другої групи, пенсійне посвідчення (за віком), посвідчення батьків багатодітної сім’ї (які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років), посвідчення «Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС», посвідчення особи, на яку поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», посвідчення «Потерпілий від Чорнобильської катастрофи» (1-3 категорія)).
Пільга починає застосовуватися до обраних земельних ділянок з базового податкового (звітного) періоду, в якому подано таку заяву, та діє до початку місяця, що настає за місяцем подання нової заяви про застосування пільги.
Якщо право на пільгу у фізичної особи, яка має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання, виникає протягом календарного року або якщо фізична особа набуває право власності на земельну ділянку/земельні ділянки одного виду використання посеред року, така особа подає заяву про застосування пільги до контролюючого органу за місцем знаходження будь-якої земельної ділянки протягом 30 календарних днів з дня набуття такого права на пільгу або права власності.
Пільга починає застосовуватися до обраних земельних ділянок починаючи з місяця, що настає за місяцем, у якому виникло це право та діє до початку місяця, що настає за місяцем подання нової заяви про застосування пільги.
Звертаємо увагу, що пільга із земельного податку застосовується з наступного податкового (звітного), у разі якщо фізична особа, подала заяву про застосування пільги та документи, що посвідчують її право на пільгу невчасно:
після 01 травня поточного року – якщо станом на 01 січня поточного року фізична особа має у власності одну земельну ділянку або декілька;
після завершення 30 календарних днів з дня набуття права на пільгу та/або права власності – якщо право на пільгу у фізичної особи виникає протягом календарного року та/або фізична особа, набуває право власності на земельну ділянку/земельні ділянки.
Податкова пільга, не використана платником податків, не може бути перенесена на інші податкові періоди, зарахована в рахунок майбутніх платежів з податків та зборів або відшкодована з бюджету.
Нагадаємо, що відповідно до пункту 281.1 статті 281 Податкового кодексу України від сплати земельного податку звільняються:
особи з інвалідністю першої і другої групи; фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років; пенсіонери (за віком); ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"; фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Акцент на застосуванні електронних сервісів
В черговий день консультаційного тижня у Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області буковинці надсилали свої запитання та телефонували на «гарячу лінію» щодо подання звітності в електронному вигляді та застосування електронних сервісів.
Спікерами цього дня були:
Тетяна Булавка - заступник начальника Головного управління ДПС у Чернівецькій області; Вадим Комов - начальник управління електронних сервісів.
Серед найбільш запитуваних:
Як платник податків стає суб’єктом електронного документообігу?
Чи мають можливість платники податків сплатити податки та збори через Електронний кабінет? Яким чином, у разі виявлення проблем в роботі Електронного кабінету, можна надіслати повідомлення про помилку, що виникла під час роботи ЕК, та в який термін отримується повідомлення про результати обробки помилки?
Чи може ФОП після здійснення запису про припинення діяльності в ДРФО - платників податків подати Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого ЄВ з типом форми «ліквідаційна» через електронні сервіси ДПС України?
Як платнику податків отримати в електронному вигляді довідку про відсутність заборгованості з платежів через Електронний кабінет та на які нормативно – правові акти має посилатися платник податків у заяві для отримання такої довідки?
Що вважається оригіналом будь-якого електронного документа, отриманого СГ в електронному вигляді через Електронний кабінет, та чи буде роздрукований документ в паперовому вигляді також вважатись оригіналом?
Чи може платник податків відмовитись отримувати документи через електронний кабінет?
Відповіді на запитання: https://cv.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/461574.html