Деклараційна кампанія - 2021: Заповнити та подати податкову декларацію про майновий стан і доходи необхідно до 1 травня 2021 року

Деклараційна кампанія - 2021: Заповнити та подати податкову декларацію про майновий стан і доходи необхідно до 1 травня 2021 року

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області нагадують, щороку подавати декларацію про майновий стан і доходи за минулий рік – конституційний обов’язок громадян (ч. 2 ст. 67 Конституції України). Відтак, річну податкову декларацію про доходи за минулий рік зобов’язані заповнити і подати до 1 травня 2021 року громадяни та самозайняті особи, котрі отримали доходи, з яких торік  не сплачено податок на доходи фізичних осіб.

За вибором платника податків декларація подається за місцем своєї податкової адреси особисто або уповноваженою на це особою; поштою або засобами електронного зв’язку.

Звертаємо увагу, що для зручності платників та спрощення процедури декларування доходів громадянами, на офіційному вебпорталі ДПС в Електронному кабінеті у розділі «ЕК для громадян» працює електронний сервіс «Декларація про майновий стан і доходи». За допомогою цього сервісу можна заповнити декларацію та надіслати її до контролюючого органу в електронному вигляді з копіями первинних документів, зокрема, для використання права на податкову знижку.

До відома: платники можуть ознайомитись із зразками заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи, які розміщенні на сайті ДПС у Чернівецькій області за посиланням: https://cv.tax.gov.ua/okremi-storinki/arhiv/457711.html

Понад 886 мільйонів гривень єдиного соціального внеску сплатили страхувальники Буковини

За підсумками першого кварталу 2021 року страхувальники області перерахували 886,6 млн грн єдиного соціального внеску. Таким чином, надходження ЄСВ на Буковині перевищили показники за січень-березень 2020 року на 72,1 млн грн. Повідомив начальник Головного управління ДПС у Чернівецькій області Віталій Шпак.

Вже традиційно найбільшу питому вагу в загальній сумі надходжень єдиного внеску, а це  85,3 відсотки, займає єдиний внесок нарахований роботодавцями на суми заробітної плати та винагороди за договорами ЦПХ, сума внеску склала 744,8 млн грн. Від фізичних осіб-підприємців та осіб, які проводять незалежну професійну діяльність, надійшло 84,6 млн грн, єдиний внесок нарахований на суми грошового забезпечення військовослужбовців склав 55,9 млн грн.

Віталій Шпак зазначає: «Отримати консультації з питань застосування законодавств по ЄСВ можна у Центрах обслуговування платників області. Також рекомендую використовувати всі можливості електронних сервісів, що розміщені на офіційному веб-порталі Державної податкової служби https://tax.gov.ua/, на субсайті Головного управління ДПС у Чернівецькій області https://cv.tax.gov.ua/, у соціальній мережі Facebook та скористатись Загальнодоступним інформаційно-довідковим ресурсом ДПС, який знаходиться за посиланням: http://zir.tax.gov.ua/

Податківці закликають інформувати про факти корупції

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області повідомляють, що Національне агентство з питань запобігання корупції затвердило нові роз’яснення, які стосуються прав викривачів на конфіденційність і анонімність, з якими можна ознайомитися на офіційному вебсайті НАЗК за посиланням: https://wiki.nazk.gov.ua/category/vykryvachi-koruptsiyi/shhodo-zabezpechennya-prava-vykryvacha-na-konfidentsijnist-ta-anonimnist/.

У випадку, коли вам стали відомі факти порушення антикорупційного законодавства, повідомити про це можна такими способами: засобами телефонного зв’язку через працівників сектору з питань запобігання та виявлення корупції: (0372) 54-56-15;  у письмовому вигляді з використанням засобів поштового зв’язку на адресу: вул. Героїв Майдану, 200-А,  м. Чернівці, 58013.

Випадки у яких припиняється електронний документообіг між платником податків та контролюючим органом

Фахівці Головного управління ДПС у Чернівецькій області зазначають, що електронний документообіг між платником податків та контролюючим органом припиняється виключно у випадках:

отримання інформації від кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг про завершення строку чинності (або скасування) кваліфікованого сертифіката відкритого ключа керівника платника податків;

отримання інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань про зміну керівника платника податків;

отримання інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань про державну реєстрацію припинення юридичної особи;

наявності в Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків інформації про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця чи незалежної професійної діяльності фізичної особи;

наявності в Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків інформації про закриття реєстраційного номера облікової картки платника податків у зв’язку зі смертю.