A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Карапчівська сільська рада
Чернівецького району Чернівеьцької області

Запитай у податківця»: сучасний формат комунікації

Дата: 31.05.2021 14:52
Кількість переглядів: 20

Запитай у податківця»: сучасний формат комунікації

Впродовж минулого тижня начальник Головного управління ДПС у Чернівецькій області Віталій Шпак та його заступники – Наталія Чернівчан, Микола Загарюк, Тетяна Булавка на сторінці у Facebook спілкувалися з платниками податків у рамках проекту «Запитай у податківця».

За словами Віталія Шпака даний формат комунікацій направлено на вивчення питань які найбільше турбують буковинців і потребують проведення додаткових роз’яснювальних заходів.

Серед запитань «лідерів» – це сплата майнових податків. Зокрема: Хто має платити податок на землю чи податок на нерухомість? Як звірити дані та як отримати роз’яснення?

Усі платники отримали відповіді на свої запитання, а також їх поінформовано про пам’ятки та інфографіку, які підготовлено фахівцями та розміщені на сайті.

Також анонсовано проведення гарячих ліній у червні 2021 року з даного питання в усіх ЦОПах.

Ряд запитань стосувалися сплати та погашення боргів з ЄСВ платниками єдиного податку,  а також процедури списання штрафних санкцій, за умови погашення основної суми боргу.

Декілька було повідомлень і щодо здавання в оренду квартир без сплати податків - запропоновано дописувачам написати офіційне звернення для проведення фактичних перевірок.

На мою думку дистанційний формат діалогу – це не заміна повноцінного спілкування яке є під час проведення заходів, але в умовах карантину податківці дають можливість платникам обирати той спосіб діалогу, який  їм найбільше підходить онлайн чи офлайн - підсумовує Віталій Шпак.

 

У разі зміни податкової адреси приватні підприємця – єдинники звітують за новим місцем реєстрації

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області роз’яснюють, Наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2020 № 752, змінено форму Податкової декларації платника єдиного податку,  а саме доповнено додатком 1 «Відомості про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску».  Відповідно платники єдиного податку першої та другої груп вперше подають додаток 1 у складі Декларації, за 2021 рік, платники єдиного податку третьої групи подають додаток 1 у складі Декларації за IV квартал 2021 року у термін до 09 лютого 2022 року. платники єдиного податку третьої групи подають додаток 1 у складі Декларації за IV квартал 2021 року у термін до 09 лютого 2022 року.

Відповідно до п. 296.4 ст. 296 Податкового кодексу України податкова декларація подається до контролюючого органу за місцем податкової адреси.

Податковою адресою платника податків - фізичної особи визнається місце ЇЇ проживання, за яким вона береться на облік як платник податків у контролюючому органі.  У разі її зміни останнім податковим (звітним) періодом за такою адресою вважається період, у якому подано до контролюючого органу заяву щодо зміни податкової адреси (п. 294.7 ст. 294 ПКУ).

У разі зміни податкової адреси суб’єкта господарювання, заява подається платниками єдиного податку 1 - 2 груп не пізніше 20 числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулися такі зміни (п. 298.5 ст. 298 ПКУ), платниками єдиного податку 3 групи разом з податковою декларацією за податковий (звітний) період, у якому відбулися такі зміни (п. 298.6 ст. 298 ПКУ).

Відповідно до п. 10.13 розд. X Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588, у разі зміни місцезнаходження суб’єкта господарювання — платника податків сплата визначених законодавством податків і зборів після такої реєстрації здійснюється таким платником податків за місцем попередньої реєстрації до закінчення поточного бюджетного періоду:

у такому випадку одночасно із зняттям з обліку, зокрема фізичної особи - підприємця за основним місцем обліку здійснюється взяття на облік платника податків за неосновним місцем обліку згідно із розд. VII Порядку без подання заяви платником податків та з урахуванням особливостей, визначених пунктами 10.14-10.21 розд. X Порядку;

до закінчення року платник податків обліковується в контролюючому органі за попереднім місцезнаходженням (неосновне місце обліку) з ознакою того, що він є платником податків до закінчення року, а в контролюючому органі за новим місцезнаходженням (основне місце обліку) - з ознакою того, що він є платником податків з наступного року.

З огляду на зазначену вище інформацію фізичні особи - підприємці - платники єдиного податку у разі зміни податкової адреси, пов’язаної зі зміною адміністративного району подають Декларації за новою податковою адресою (основним місцем обліку) (п. 296.4 ст. 296 ПКУ), при цьому сплата єдиного податку здійснюється за попереднім місцем реєстрації (неосновним місцем обліку) до закінчення поточного бюджетного року (ст. 45 Бюджетного кодексу України).

Наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2020 № 752, змінено форму Податкової декларації платника єдиного податку,  а саме доповнено додатком 1 «Відомості про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску».  Відповідно платники єдиного податку першої та другої груп вперше подають додаток 1 у складі Декларації, за 2021 рік, платники єдиного податку третьої групи подають додаток 1 у складі Декларації за IV квартал 2021 року у термін до 09 лютого 2022 року. платники єдиного податку третьої групи подають додаток 1 у складі Декларації за IV квартал 2021 року у термін до 09 лютого 2022 року.

Відповідно до п. 296.4 ст. 296 Податкового кодексу України податкова декларація подається до контролюючого органу за місцем податкової адреси.

Податковою адресою платника податків - фізичної особи визнається місце ЇЇ проживання, за яким вона береться на облік як платник податків у контролюючому органі.  У разі її зміни останнім податковим (звітним) періодом за такою адресою вважається період, у якому подано до контролюючого органу заяву щодо зміни податкової адреси (п. 294.7 ст. 294 ПКУ).

У разі зміни податкової адреси суб’єкта господарювання, заява подається платниками єдиного податку 1 - 2 груп не пізніше 20 числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулися такі зміни (п. 298.5 ст. 298 ПКУ), платниками єдиного податку 3 групи разом з податковою декларацією за податковий (звітний) період, у якому відбулися такі зміни (п. 298.6 ст. 298 ПКУ).

Відповідно до п. 10.13 розд. X Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588, у разі зміни місцезнаходження суб’єкта господарювання — платника податків сплата визначених законодавством податків і зборів після такої реєстрації здійснюється таким платником податків за місцем попередньої реєстрації до закінчення поточного бюджетного періоду:

у такому випадку одночасно із зняттям з обліку, зокрема фізичної особи - підприємця за основним місцем обліку здійснюється взяття на облік платника податків за неосновним місцем обліку згідно із розд. VII Порядку без подання заяви платником податків та з урахуванням особливостей, визначених пунктами 10.14-10.21 розд. X Порядку;

до закінчення року платник податків обліковується в контролюючому органі за попереднім місцезнаходженням (неосновне місце обліку) з ознакою того, що він є платником податків до закінчення року, а в контролюючому органі за новим місцезнаходженням (основне місце обліку) - з ознакою того, що він є платником податків з наступного року.

З огляду на зазначену вище інформацію фізичні особи - підприємці - платники єдиного податку у разі зміни податкової адреси, пов’язаної зі зміною адміністративного району подають Декларації за новою податковою адресою (основним місцем обліку) (п. 296.4 ст. 296 ПКУ), при цьому сплата єдиного податку здійснюється за попереднім місцем реєстрації (неосновним місцем обліку) до закінчення поточного бюджетного року (ст. 45 Бюджетного кодексу України).

 


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь