СТАРТ Анотація @stay_in_safe_ua «ЗАЛИШАЙСЯ В БЕЗПЕЦІ»

 • 248

Фото без опису

СТАРТ

Анотація

@stay_in_safe_ua

«ЗАЛИШАЙСЯ В БЕЗПЕЦІ»

Цей інформаційний ресурс для тих, хто знаходиться в пошуках роботи, навчання, подорожей, нових знайомств, в тому числі віртуальних. Дізнавшись більше про проблему торгівлі людьми ти зможеш вчасно її розпізнати та ЗАЛИШИТИСЬ В БЕЗПЕЦІ.

Тут також можна знайти інформацію щодо допомоги особам, які потрапили в ситуацію торгівлі людьми.

Подбай про власну безпеку заздалегідь.

 

ЧАТБОТ

 

1.Торгівля людьми:

чому про це потрібно знати 

 

2. Як розпізнати 

торгівлю людьми

 

 

3. Форми торгівлі людьми

 

 

4. Контакти установ, що надають допомогу постраждалим від ТЛ 

 

5. Надання допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми

 

 

6. Законодавство України «Про протидію торгівлю людьми»

 

7. Правила безпечного працевлаштування, навчання, подорожі, онлайн спілкування

 

8. Перевір себе!

Квест з безпечного працевлаштування

 

 

9. Навчальний онлайн курс з протидії торгівлі людьми

 

10. Дізнатися більше про небезпеку ТЛ work_safe_ua

 Онлайн допомога

 

11. Про чатбот

 

 

1.Торгівля людьми: чому про це потрібно знати

(текст виходить як повідомлення СМС)

Торгівля людьми є умисним злочином, який порушує права людини і суперечить міжнародному та національному законодавству. Люди, які  знаходяться в процесі пошуку роботи, навчання, подорожей наражаються на злочинні пропозиції нелегального працевлаштування, в тому числі за кордоном, які завершуються обмеженням свободи пересування, насильницьким примусом до виконання небажаної роботи/послуг, тобто експлуатацією. Вже на перших етапах злочинних дій вербувальників небезпеку можна розпізнати, якщо діяти свідомо із розумінням що таке торгівля людьми.

Торгівля людьми - здійснення незаконної угоди, об'єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, у тому числі сексуальної, з використанням обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини або із застосуванням чи погрозою застосування насильства, з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи, що відповідно до Кримінального кодексу України визнаються злочином.  

2. Як розпізнати торгівлю людьми

2.1 Основні елементи

«торгівлі людьми»

2.2 Основні ознаки 

«торгівлі людьми»

Головного меню

 

2.1 Основні елементи торгівлі людьми

ДІЇ

 • вербування

 • переміщення

 • переховування

 • передача

 • одержання людини

 

СПОСОБИ

 • обман

 • шантаж

 • примус

 • викрадення

 • підкуп третьої особи

 • використання уразливого стану

 • застосування чи погроза застосування насильства

 • використання службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи

 

 

 

МЕТОЮ є експлуатація

сексуальна, трудова, використання в порнобізнесі, вилучення органів, проведення дослідів над людиною без її згоди, усиновлення (удочеріння) з метою наживи, примусова вагітність, втягнення у злочинну діяльність, використання у збройних конфліктах тощо 

 

 

 

2.2 Основні ознаки «торгівлі людьми»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. ФОРМИ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ

1.Сексуальна експлуатація 

2.Використання у порнобізнесі

3.Примусова праця або примусове надання послуг

4.Рабство або звичаї подібні до рабства, підневільного стану 

   5.Вилучення органів людини

6.Проведення дослідів над людиною без її згоди

7.Усиновлення (удочеріння) з метою наживи

8.Примусова вагітність або примусове переривання вагітності

9.Примусове втягнення у зайняття жебрацтвом

10.Втягнення в злочинну діяльність

11.Використання у збройних конфліктах

12.Продаж дитини

Головне меню

 

 1. Сексуальна експлуатація використання особи у діяльності сексуального характеру за винагороду або будь-яку іншу форму відшкодування незалежно від того, чи носить така діяльність добровільний або примусовий характер, зокрема, неможливість особи розпоряджатися прибутками, отриманими від надання послуг сексуального характеру.

 2. Використання у порнобізнесі діяльність юридичних та фізичних осіб у сфері надання послуг сексуального характеру, створення або утримання місць розпусти та звідництво, виготовлення, збут і розповсюдження порнографічних предметів з метою отримання прибутку.

 

 1. Примусова праця або примусове надання послуг будь-яка робота, що вимагається від особи під загрозою застосування покарання, фізичного та психологічного насильства.

Основні ознаки втягнення особи у примусову працю:

 • недобровільний характер роботи;

 • відсутність дійсної трудової угоди та або утримання частини заробітної плати або її невиплата взагалі;

 • робота в умовах, що не сумісні з поняттям гідної/ безпечної праці;

 • повна залежність від експлуататора.

 

 1. Рабство – стан людини, щодо якої застосовуються атрибути права власності, зокрема, насильницьке підпорядкування однієї людини іншій

    Звичаї подібні до рабства чи підневільного стану 

 • будь-який інститут чи звичай, через які жінку обіцяють за винагороду видають заміж (без права її відмови) її батьки, опікун, родина або будь-яка інша особа або група осіб; чоловік жінки, його родина або його клан за винагороду чи без такої мають право передати її іншій особі; жінку після смерті чоловіка передають у спадщину іншій особі;

 • будь-який інститут чи звичай, через  який дитина передається одним або обома своїми батьками чи своїм опікуном іншій особі за винагороду або без такої з метою експлуатації цієї дитини чи дитячої праці.

 

 1. Вилучення органів людини - вилучення з організму людини її складової частини, що має певну будову і спеціальне призначення без згоди самої особи або за її згодою, досягнутою шляхом використання злочинних засобів впливу на неї. Обіцяна особі винагорода не сплачується в повному обсязі або не сплачується взагалі.

 2. Проведення дослідів над людиною без її згоди незаконне проведення медико-біологічних, психологічних або інших дослідів над людиною, що створює небезпеку для її життя чи здоров’я.

 

 1. Усиновлення (удочеріння) з метою наживи взяття на виховання в сім’ю дитини на правах сина чи доньки, оформлене в установленому порядку, вчинене з метою отримання будь-якої матеріальної вигоди або уникнення певних витрат завдяки усиновленню (удочерінню) (наприклад, бажання отримати контроль над власністю усиновленої особи, залучення до заняття жебрацтвом, азартними іграми, проституцією тощо).

 

 1. Примусова вагітність або примусове переривання вагітності - це використання репродуктивної функції організму жінки шляхом природнього або штучного запліднення без її згоди та подальше примушування жінки до виношування дитини або ж стерилізація жінки без її згоди.

 

 1. Примусове втягнення у зайняття жебрацтвом - організація та примушування осіб до заняття жебрацтвом шляхом побиття, зґвалтування, навмисного заподіяння каліцтва, нанесення фізичних та/або психологічних травм та інших видів насильства.

 

 1.  Втягнення в злочинну діяльність – дії, пов’язані з безпосереднім психологічним або фізичним впливом на особу, вчинені з метою викликати в неї прагнення взяти участь у одному чи кількох злочинах (примушення до крадіжок, виготовлення та/або перевезення, та/або розповсюдження наркотиків, інших заборонених товарів, торгівлі зброєю, викрадення та/або збуту автотранспортних засобів, здійснення інших злочинів).

 

 1.  Продаж дитини – продаж батьками, близькими родичами, подружжям тощо особи, яка не досягла 18 річного віку, з метою отримання прибутку.

 

4. КОНТАКТИ ГАРЯЧИХ ЛІНІЙ, УСТАНОВ ТА ГРОМАДСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ, ЩО НАДАЮТЬ ДОПОМОГУ ПОСТРАЖДАЛИМ ВІД ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ

(використати брошуру ПРАЦЮЙ БЕЗПЕЧНО)

Посилання (Envelope C5 - print.pdf)

 

 

5. НАДАННЯ ДОПОМОГИ ОСОБАМ, ЯКІ ПОСТРАЖДАЛИ ВІД ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ

 

1.Права особи, яка звернулася для встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми

2. Контактна інформація посадових осіб, відповідальних за проведення процедури встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми (обласний рівень)

3. Права особи, яка постраждала від торгівлі людьми

4. Допомога іноземцям та особам без громадянства, які постраждали від торгівлі людьми

Головне меню

 

 

 1. Права особи, яка звернулася для встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми

Якщо Ви, вважаєте себе постраждалою від торгівлі людьми, Ви має право звернутися до місцевої державної адміністрації із заявою про встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, та до органів Національної поліції щодо захисту прав і свобод.

Звернувшись для встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, Ви маєте право до прийняття рішення, на забезпечення особистої безпеки, поваги, а також на безоплатне одержання:

 • інформації щодо своїх прав та можливостей, викладеної мовою, якою володіє така особа;

 • медичної, психологічної, правової та іншої допомоги незалежно від місця проживання;

 • тимчасового розміщення у закладах допомоги для осіб, які постраждали від торгівлі людьми.

 

 1. Контактна інформація посадових осіб, відповідальних за проведення процедури встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми (обласний рівень)

Для отримання статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми потрібно звернутись до посадової особи, відповідальної за проведення процедури встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, за місцем проживання або перебування із відповідною заявою.

Інформація про посадових осіб, відповідальних за проведення процедури встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, Ви знайдете за посиланням

https://www.msp.gov.ua/timeline/?t=165&from=&till=&m=17#tagpanel  

 

 1. Права особи, яка постраждала від торгівлі людьми

Якщо Вам встановлено статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, Ви маєте право на забезпечення особистої безпеки, поваги, а також на безоплатне одержання:

 • інформації щодо своїх прав та можливостей, викладеної мовою, якою володієте;

 • медичної, психологічної, соціальної, правової та іншої необхідної допомоги;

 • тимчасового розміщення, за бажанням та у разі відсутності житла, в закладах допомоги для осіб, які постраждали від торгівлі людьми, на строк до трьох місяців, який у разі необхідності може бути продовжено за рішенням місцевої державної адміністрації, зокрема у зв'язку з участю в якості постраждалого або свідка у кримінальному процесі;

 • відшкодування моральної та матеріальної шкоди за рахунок осіб, які її заподіяли, у порядку, встановленому Цивільним кодексом України;

 • одноразової матеріальної допомоги у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України;

 • допомоги у працевлаштуванні, реалізації права на освіту та професійну підготовку.

 

 

 1. ДОПОМОГА ІНОЗЕМЦЯМ ТА ОСОБАМ БЕЗ ГРОМАДЯНСТВА

 

Іноземець або особа без громадянства, яка звернулася для встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми на території України, отримує довідку, яка підтверджує факт звернення за встановленням такого статусу і відкриття відповідної процедури та є підставою для реєстрації в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері реєстрації фізичних осіб

Іноземець або особа без громадянства, яка звернулася для встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми на території України, має також право на:

1) безоплатне отримання послуг перекладача;

2) тимчасове перебування в Україні в порядку, встановленому законодавством.

Більше інформації за посиланням https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/417-2012-%D0%BF#Text 

 

 

6. ЗАКОНОДАВСТВО УКРАЇНИ ПРО ПРОТИДІЮ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ

 

 

6.1 Національне законодавство

 

 

6.2 Міжнародно-правові акти

Головне меню

 

6.1 Національне законодавство

 • Конституція України від 28.06.1996 р.;

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/254%D0%BA/96-%D0%B2%D1%80#Text

 • Закон України від 20.09.2011 р «Про протидію торгівлі людьми»; https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3739-17#Text

 • Закон України від 19.06.2003 р. «Про соціальні послуги»;

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/966-15#Text

 • Кримінальний кодекс України. Стаття 149 «Торгівля людьми»;

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2341-14#Text

Постанова КМУ від 23.05.2012 № 417 «Порядок встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми»;

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/417-2012-%D0%BF#Text

Постанова КМУ від 25.07.2012 № 660 (зі змінами) «Про затвердження Порядку виплати одноразової матеріальної допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми»;

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/660-2012-%D0%BF#Text

 

 

6.2 Міжнародно-правові акти

 

Протокол про попередження і припинення торгівлі людьми, особливо жінками і дітьми, та покарання за неї, що доповнює Конвенцію ООН проти транснаціональної організованої злочинності 2000 року (ратифікований 4 лютого 2004 року);

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/995_791#Text

Конвенція Ради Європи про заходи щодо протидії торгівлі людьми 2005 року (ратифікована 21 вересня 2010 року);

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/994_858#Text

Конвенція про примусову чи обов’язкову працю № 29 (ратифікована 10 серпня 1956 року);

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/993_136#Text

Конвенція про скасування примусової праці № 105 від 25.06.1957 року (ратифікована 5 жовтня 2000 року);

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/993_013#Text

Конвенція про заборону та негайні заходи щодо ліквідації найгірших форм дитячої праці № 182 1999 року (ратифікована 5 жовтня 2000 року);

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/993_166#Text

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7. ПРАВИЛА БЕЗПЕЧНОГ ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ, НАВЧАННЯ, ПОДОРОЖІ, ОНЛАЙН СПІЛКУВАНННЯ

7.1 Робота / Навчання / Подорожі

 

7.2 Онлайн спілкування

Головне меню

 

7.1 РОБОТА /  НАВЧАННЯ / ПОДОРОЖІ 

 • Обов’язково переконайтесь, що Ваша робота за кордоном має законний статус. Для легального працевлаштування або навчання за кордоном необхідно мати відповідну візу або дозвіл. Туристична, гостьова або безвізовий режим права на роботу та навчання не дає.

 • Не приймайте рішення про виїзд за кордон, поки не володітимете повною інформацією про агенцію з працевлаштування та роботодавця: адреса, порядок та умови оплати та проживання, наявність ліцензій на діяльність за обраною Вами спеціалізацією в тій країні, куди Вам пропонують поїхати.

 • Переконайтесь, що договір на роботу або навчання Вам зрозумілий, коректно перекладений і містить чіткі умови при необхідності проконсультуйтесь з юристом.

 • Отримайте інформацію у закордонного роботодавця щодо медичного обслуговування та соціального захисту. Пам’ятайте, роботодавець має обов’язки по відношенню до своїх працівників.

 • Зверніться в Департамент консульської служби Міністерства закордонних справ WWW.MFA.GOV.UA за консультацією, щодо  прав, які Ви матимете у країні де плануєте працювати чи навчатися. Обов’язково володійте контактною інформацією посольства та консульства України, у країні призначення. Якщо Ви загубили свій паспорт за кордоном або ж його відібрали у Вас силою, звертайтеся терміново до консульства України.

 • Залиште рідним детальну інформацію щодо місця свого перебування та роботодавця, а також копії паспорту, договору та інших важливих документів. Підтримуйте зв'язок з рідними, обов’язково повідомляйте про зміну роботи, навчання, проживання. Перед виїздом узгодьте з рідними кодове слово, яке вкаже їм, що ви потрапили у небезпеку.

 • Важливі документи не довіряйте нікому, окрім уповноважених осіб – поліції, працівникам прикордонного контролю, посольств, консульських установ  тощо. 

 • Зробіть копії важливих документів та покладіть їх окремо від оригіналів,             скан-копії сбережіть у своїй електронній пошті або у хмарних сховищах.

 • Безкоштовно завантажте зі свого смартфону у магазинах додатків для Android та Apple мобільний застосунок ДІЯ, в сервісі доступні такі послуги як електронний паспорт, електронне водійське посвідчення, студентський квиток, закордонний паспорт тощо.

 

7.2 ОНЛАЙН СПІЛКУВАННЯ

 • Не слід довіряти віртуальним друзям та малознайомим людям, вони можуть бути не тими, за кого себе видають.

 • Ігноруйте у соціальних мережах сумнівні повідомлення і запити у друзі.

 • Не повідомляйте пароль до своєї Інтернет-сторінки.

 • Перевіряйте, інформація, яку публікуєте у комп’ютерних мережах. Не рекомендується робити доступні назагал персональну інформацію та відверте фото, відео.

 • Не демонструйте віртуальним друзям перед Веб-камерою своє тіло або окремі його частини, не робіть те, що не подобається.

 • У випадках шантажу, погроз, шахрайських дій тощо, звертайтесь до кіберполіції WWW.CYBERPOLICE.GOV.UA

 

8. ПЕРЕВІР СЕБЕ!  КВЕСТ З БЕЗПЕЧНОГО ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ

 

Пройди КВЕСТ з безпечного працевлаштування переконайся, що ти знаєш, як не потрапити в пастку торгівців людьми

https://quiz.cthb.in.ua/

 

 

 

9. НАВЧАНЛЬНИЙ ОН-ЛАЙН КУРС З ПРОТИДІЇ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ

 

 https://courses.ed-era.com/courses/course-v1:EdEra_OSCE+ST101+ST101/about

 

10.   ЗЯВИЛИСЬ СУМНІВИ? ДІЗНАЙСЯ БІЛЬШЕ ПРО НЕБЕЗПЕКУ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ ТА ОН-ЛАЙН ДОПОМОГУ

НА @WORK_SAFE_UA

 

Он-лайн допомога: Ресурс #ПРАЦЮЙБЕЗПЕЧНО - експертна інформація.

Як не потрапити до рук шахраїв

 

Facebook: www.work.safe.ua  

Instagram: @work_safe_ua 

 

 

11. ПРО ЧАТ-БОТ  «ЗАЛИШАЙСЯ В БЕЗПЕЦІ»

 

@stay_in_safe_ua 

 

Чат-Бот «ЗАЛИШАЙСЯ В БЕЗПЕЦІ» - це інформаційний ресурс створений з метою підвищення інформованості про проблему торгівлі людьми. Тут можна швидко знайти основну інформацію щоб попередити потрапляння в тенета торгівців людьми, а так само інформацію про можливості надання допомоги тим, хто зазнав цього злочину. На жаль, постраждалі не завжди готові самостійно усвідомити те, що з ними трапилось, і є торгівлею людьми, а вони потребують допомоги, яка гарантована державою. Дізнавшись більше про проблему торгівлі людьми Ви зможете вчасно її розпізнати та залишитись в безпеці або вчасно допомогти надання допомоги тим, хто цього потребує. 

Будьте обізнаними щодо проблеми торгівлі людьми

та ЗАЛИШАЙТЕСЬ В БЕЗПЕЦІ!

Інформаційний чат бот створено в рамках реалізації проекту Координатора проектів ОБСЕ в Україні «Поширення національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, в Україні» спільно з Міністерством соціальної політики України та за підтримки Львівського державного університету внутрішніх справ МВС України

Розробники: Олександра ЗАХАРОВА, Ельвіра МРУЧКОВСЬКА

 

 

Посилання на посібник - https://www.osce.org/uk/project-coordinator-in-ukraine/502473

 

Посилання на чат бот - https://t.me/stay_in_safe_ua_bot

 

Коментарі

Ваш коментар може бути першим :)

Написати коментар