За сприяння незаконному переправленню осіб через державний кордон України – до кримінальної відповідальності

  • 199

        Вчинення злочинів, передбачених ст. 332 КК України, а саме незаконного переправлення осіб через державний кордон України, є непоодинокими, та прокурорами Глибоцького відділу Чернівецької окружної прокуратури здійснюється процесуальне керівництво у кримінальних провадженнях даної категорії.              Так, досудовим розслідуванням встановлено, що 27- річний мешканець Карапчівської територіальної громади, достовірно знаючи про наявні обмеження на виїзд за кордон чоловіків віком від 18 до 60 років, діючи умисно, вчинив злочин, пов'язаний із незаконним переправленням осіб через державний кордон України. 

             Так, з метою реалізації свого злочинного умислу, направленого на сприяння незаконному переправленню осіб через державний кордон України, обвинувачений вступив у попередню злочинну змову з невстановленими особами, які разом із ним добре орієнтувалися на місцевості в прикордонній зоні Чернівецького району Чернівецької області, тобто в місці – лінії розмежування державного кордону України та Республіки Румунія.

            З цією метою, в період часу по 29.04.2022 обвинувачений разом із невстановленими особами, підшукали трьох осіб з числа громадян України, яким достеменно було відомо про вищевказані тимчасові обмеження щодо виїзду чоловіків віком від 18 до 60 років з України, та які бажали незаконно перетнути державний кордон України.

           При цьому, обвинувачений, діючи за попередньою змовою з невстановленими особами, завчасно обумовили із зазначеними особами порядок незаконного переправлення через державний кордон України, повідомивши, вартість такого переправлення, окремо кожній особі, а саме: двом особам вказали по 1300 євро з людини, а одній особі вказали суму 4500 євро, після чого визначили спосіб надання таких коштів.

          В подальшому, невстановлені особи, які діяли відповідно до попередньо узгодженого плану, а також у відповідності до визначеного часу та місця незаконного переправлення осіб через державний кордон України з обвинуваченим, використовуючи транспортний засіб 29.04.2022 в період часу з 19.00 год по 22 год 25 хв, перевезли зазначених вище осіб в с. Багринівка Чернівецького району Чернівецької області.

         Прибувши в зазначений населений пункт, невстановлені особи, які діяли відповідно до попередньо узгодженого плану злочинних дій з обвинуваченим, провели інструктаж особам, яких мали на меті незаконно переправити через державний кордон України, та вказали їм напрямок руху до лінії розмежування державного кордону України та Республіки Румунія.

         Цього ж дня, тобто 29.04.2022 біля 22 год 25 хв, вказані троє осіб, рухаючись в напрямку державного кордону України та Республіки Румунія, що знаходиться в адміністративних межах с. Багринівка Чернівецького району Чернівецької області, були затримані прикордонним нарядом відділення інспекторів прикордонної служби «Черепківці» відділ прикордонної служби «Порубне» 31 прикордонного загону.

         Таким чином, своїми умисними діями обвинувачений вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 332 КК України – сприяння в незаконному переправленні осіб через державний кордон України, вчинене щодо кількох осіб, за попередньою змовою групою осіб, вчинене з корисливих мотивів.

        Вироком Першотравневого районного суду обвинувачений визнаний винним у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 332 КК України, та йому призначено покарання відповідно до вимог чинного законодавства.

       Ігор ДИМЧУК Начальник Глибоцького відділу Чернівецької окружної прокуратури