ОБЕРЕЖНО НА ВОДІ-КРИГА

  • 67

                Через коливання температури повітря крига на водоймах нашого краю є не достатньо міцною і кожному, хто зараз виходить на лід, загрожує небезпека.

           Любителям зимової риболовлі фахівці Чернівецького районного управління ГУ ДСНС України у Чернівецькій області нагадують, що дотримання основних правил безпеки дозволить не перетворити приємне хобі у неприємні спогади.

        Потрібно знати такі основні правила поведінки на кризі, такі як:

       Не виходьте на лід поодинці;

      Не перевіряйте міцність льоду ударом ноги;

      Не панікуйте, якщо під вами затріщав лід і з'явились тріщини, не лякайтесь і не біжіть, тут необхідна обережність і неквапливість у рухах;

    Тримайте при собі, такі рятувальні знаряддя, як: дошка, драбина, зв'язані шарфи чи паски, багор чи велику гілку, дві рукоятки з вмонтованими в них шипами або цвяхами, з'єднані мотузкою.

     Якщо біда все таки сталася, пам'ятайте:

     Енергійнні рухи під час перебування у воді знесилюють і сприяють швидкому переохолодженю;

      Збільшіть площу опори – розставте руки в різні боки;

     Обламайте слабкий лід і постарайтесь дістатися до краю твердого льоду;

      За допомогою рятувального знаряддя потрібно вилізти на кригу, якщо рятувальних предметів в зоні досяжності нема, необхідно розгойдавши тіло, як поплавок, викинутися грудьми вперед на лід і відкотитися від ополонки. Вибравшись, не панікуйте, у вас є 10-20 хвилин до початку переохолодження.                    Завдяки таким заходам можна запобігти нещасним випадкам на кризі, що дозволить зберегти Ваше життя та здоров’я.