Фахівці рекомендують зачиняти вікна через пил із Сахари.

  • 35

Фото без описуНаприкінці березня – на початку квітня разом із теплим повітрям в Україну завітав і піщаний пил з найбільшої пустелі Сахари. Це на якийсь час погіршить якість повітря. Фахівці закликають українців не залишати вікна відчиненими, інформує Укргідрометцентр на своїй сторінці у соціальній мережі у Facebook. 

Синоптики розповіли, що пустельний пил із Сахари прийшов разом із хвилею тепла із Західного Середземномор'я. Позавчора західні регіони вже відчули дію піщаної хмари, а вчора африканська стихія дійшла до центральних, північних та східних областей України.

За даними Укргідрометцентру, специфічне природне явище накриє більшість областей України, включаючи Київську разом зі столицею. Проявлятися це буде так: небо потьмяніє, повітря стане бруднішим. Фахівці рекомендують закривати вікна, оскільки пил може бути шкідливим для людей з респіраторними захворюваннями, а також для дітей. Також в Укргідрометцентрі уточнюють, що запиленість повітря пустельним пилом – це не пилова буря.

"Для пилової бурі швидкість вітру має бути вищою за 12 м/с, а продовжуватися це має 3 години і більше. Синоптики Українського гідрометцентру не очікують посилення швидкості вітру, а значить і бурі цього разу не буде. Будь ласка, не плутайте легке погіршення видимості з -за пилу з небезпечним стихійним явищем, не уявляйте зайвого та не панікуйте", - пишуть синоптики.