Міністерство оборони опублікувало повний перелік змін до закону про мобілізацію

  • 37

 

Фото без описуЗакон про мобілізацію в Україні вже підписаний президентом, він набере чинності з 18 травня. Міноборони показало повний перелік змін у процесі мобілізації. Про це повідомляє Міністерство оборони України у Telegram, пише МА АСС з посиланням на РБК-Україна. Обов'язки громадян та органів влади Серед головного - під час мобілізації чоловіки від 18 до 60 років мають носити з собою військово-облікові документи та пред'явити їх уповноваженим особам. Військовозобов'язані також зобов'язані прибути у збірні пункти за викликом або повісткою. Органи місцевого самоврядування повинні сприяти підготовці та проведення мобілізації та демобілізації. Вести звітність та облік військовозобов'язаних, а також взаємодіяти з Силами оборони.

Фото без опису

Фото без опису

Фото без описуФото без опису

Відстрочка, бронювання, військовий облік Міноборони опублікувало повний перелік категорій осіб, яким може надатися відстрочка від призову.

Фото без опису

Також законом про мобілізацію визначається, хто підлягає бронювання від мобілізації.

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Базова служба та військова служба: порядок, відстрочка, терміни Зазначається, що чоловіки віком від 18 до 25 років придатні до базової військової служби в армії. Відстрочку можуть отримати тимчасово непридатні за здоров'ям, студенти та за сімейними обставинами. Базова служба під час дії воєнного стану триває до трьох місяців. Військова служба за призовом під час мобілізації триває до завершення особливого періоду або завершується за інших обставин.

Фото без опису

Фото без описуФото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

 

 

 

Військово-транспортний обов'язок та інші зміни Військово-транспортний обов'язок установлюється з метою задоволення потреб ЗСУ та інших військових формувань транспортними засобами (включно й водними) і технікою. Зокрема, це можуть бути трактори, самохідні шасі, самохідні сільськогосподарські, дорожньо-будівельні машини, сільськогосподарська техніка.

Фото без опису

Фото без опису

 

 

Фото без опису

Фото без опису 

 Фото без опису

                            Новий закон про мобілізацію Нагадаємо, 11 квітня Верховна рада України ухвалила у другому читанні законопроект №10449, який урегульовує процедуру мобілізації. Президент України Володимир Зеленський підписав закон про мобілізацію 16 квітня. Документ був оприлюднений 17 квітня та почне діяти з 18 травня. Народні депутати врахували понад 30 правок Комітету з нацбезпеки, а також остаточно виключили з документу демобілізацію військових. Для цього буде розроблений окремий законопроект.

Джерело: https://acc.cv.ua/news/ukraine/ministerstvo-oboroni-opublikuvalo-povniy-perelik-zmin-do-zakonu-pro-mobilizaciyu-101791. Сайт https://acc.cv.ua/