Блокпостів стало більше: прикордонники пояснили, чому вони з’являються у різних селах Буковини

  • 21

Фото без опису

У Чернівецькій області кількість прикордонних контрольних постів зросла і вони можуть з’явитися у будь-якому населеному пункті області.

Про це molbuk.ua розповів помічник начальника Чернівецького прикордонного загону, підполковник Ігор Заруднєв.

Окрім того, що стоять контрольні пости на в’їзді в області на основних дорогах, вони ще й працюють у різних селах.

"Прикордонники проводять контрольні заходи у контрольованих прикордонних районах. За законом, ці заходи можуть проводитися у будь-якому населеному пункті. З травня кількість блок-постів збільшилася. Зараз туристичний сезон, багато людей їздить у різні населені пункти і чимало порушників маскуються саме під туристів", - каже Ігор Заруднєв.

Місце і тривалість розміщення блок-постів визначається керівництвом Чернівецького прикордонного загону.

"Чернівецька область унікальна своєю географічною розташованістю, адже межує з чотирма областями і двома країнами. І так виходить, що усі райони на Буковині є контрольованими прикордонними районами. Тому блокпости є у багатьох населених пунктах та на багатьох дорогах. На певних ділянках ці пости працюють цілодобово", - продовжив прикордонник.

На блокпостах зупиняють машини і перевіряють документи.

"За законом, громадянин, який перебуває у прикордонному районі зобов’язаний мати при собі документ, що посвідчує особу і пред’явити його на вимогу прикордонника. А також підтвердити мету свого перебування у контрольованому прикордонному районі. Дуже часто стикаємося з людьми, які приїжджають на територію Чернівецької області, стверджують, що у них тут є родичі, але при цьому не знають населених пунктів. Тому є випадки, що прикордонники таким людям не дозволяємо в’їзд в область", - зазначив Ігор Заруднєв.

Прикордонники наголошують, що такі блокпости можуть з’явитися у різних населених пунктах - і в Остриці, і Мамаївцях, і Вашківцях тощо.

Мешканці реагують на це негативно. В області вже були конфлікти з цього приводу. Прикордонники запевняють, що пояснюють людям ситуацію і з чим це пов'язано.