Найбідніші громади Буковини: хто увійшов до переліку та чому
Найбідніші громади Буковини: хто увійшов до переліку та чому
Чернівецька ОВА здійснює моніторинг та рейтингування соціально-економічного розвитку територіальних громад Чернівецької області. Таким чином 5 громад Чернівецької області визначили як найменш фінансово спроможні, йдеться про Петровецьку, Красноїльську, Сучевенську, Рукшинську та Чудейську територіальні громади. Оскільки показники, які характеризують обсяг доходів і видатків цих громад, є значно нижчими порівняно з іншими громадами, а рівень дотаційності – вищим, відповідно ці громади мають найнижчий рейтинг фінансової спроможності, повідомили у Чернівецькій ОВА у відповіді на інформаційний запит журналістів МА АСС. Щодо підтримки цих 5 громад у Чернівецькій ОВА, зазначили, що можуть лише надавати рекомендації головам об’єднаних територіальних громад в частині наповнення відповідних бюджетів та ефективного використання бюджетних коштів, що постійно здійснюється. Питання щодо можливого об'єднання менш фінансово спроможних громад до тих, хто має кращі показники зараз в ОВА не розглядаються, адже відсутні відповідні нормативно-правові акти в частині продовження процесу об’єднання (укрупнення) територіальних громад.
Додамо, джерела доходів бюджетів територіальних громад визначені Бюджетним кодексом України, зокрема склад доходів: - загального фонду бюджетів сільських, селищних, міських територіальних громад визначений ст. 64 Бюджетного кодексу; - спеціального фонду місцевих бюджетів - ст. 691 Бюджетного кодексу; - бюджету розвитку місцевих бюджетів - ст. 70 Бюджетного кодексу.
За якими показниками складають фінансовий рейтинг громад на Буковині Розрахунок саме фінансової спроможності територіальних громад Буковини здійснюється щоквартально за 8 фінансовими показниками, зокрема враховуються: - рівень дотаційності бюджетів; - доходи загального фонду бюджету на 1 особу наявного населення (без трансфертів); - темпи зростання (зменшення) доходів загального фонду бюджету (без трансфертів); - обсяг надходжень до бюджету від сплати ПДФО на 1 особу наявного населення; - видатки загального фонду бюджету на 1 особу наявного населення; - питома вага видатків на утримання апарату управління у власних доходах загального фонду бюджету; - питома вага заробітної плати у видатках загального фонду бюджету; - капітальні видатки бюджету (загальний та спеціальний фонд) на 1 особу наявного населення. Результати визначення фінансової спроможності постійно розглядаються на нарадах і колегіях ОВА, також вказана інформація надається районним військовим адміністраціям і територіальним громадам сіл, селищ, міст області для ознайомлення та вжиття відповідних управлінських рішень.
Джерело: https://acc.cv.ua/news/chernivtsi/naybidnishi-gromadi-bukovini-hto-uviyshov-do-pereliku-ta-chomu-109421. Сайт https://acc.cv.ua/