Учні 1–11 класів з наступного навчального року безкоштовно харчуватимуть у школах
Учні 1–11 класів з наступного навчального року безкоштовно харчуватимуть у школах

Учні 1–11 класів з вересня наступного року отримуватимуть безкоштовне харчування по всій країні, уряд направив майже 5,9 млрд грн субвенції громадам.
Про це повідомила премʼєр-міністр України Юлія Свириденко.![]()
"Уряд готує всі необхідні рішення для цього. Сьогодні для реалізації першого етапу програми спрямували майже 5,9 млрд грн субвенції громадам, щоб забезпечити перший етап харчування для школярів у 2026 році. Загалом же у Державному бюджеті на 2026 рік на цю програму передбачено 14,4 млрд грн", - написала Свириденко в телеграм-каналі.
За її словами, окремо влада заклала фінансування на модернізацію шкільних харчоблоків.
Прем’єр нагадала, що з початку 2025 року безкоштовне харчування вже діє для учнів 1–4 класів по всій Україні, а з вересня гарячі обіди почали отримувати ще й учні 1–11 класів у прифронтових громадах.
"Наш пріоритет — створити умови для безпечного та комфортного навчання для кожної української дитини, незалежно від місця проживання чи формату навчання", - написала вона.
Як повідомлялося, в Україні з 1 січня 2022 року стартувала реформа шкільного харчування. У школах почали впроваджувати меню, розроблене шеф-кухарем Євгеном Клопотенком, видано збірник рекомендованих рецептур для харчування дітей у закладах освіти, розроблений на підтримку Стратегії реформи системи шкільного харчування з 600 різноманітними стравами.
У жовтні 2023 року Кабінет міністрів затвердив стратегію реформування системи шкільного харчування на 2023-2027 роки.
В листопаді Кабінет міністрів оновив Стратегію реформування системи шкільного харчування на період до 2027 року і затвердив операційний план заходів на 2025–2027 роки.

