Головне управління ДПС у Чернівецькій області ІНФОРМУЄ

  • 799

На соціальний захист громадян платники Буковини спрямували понад пів мільярда ЄСВ

У січні – лютому 2021 року платники Чернівецької області перерахували до бюджету 564,4 млн грн ЄСВ. Така сума зросла на 23,8 млн грн порівняно з аналогічним періодом минулого року та майже на 10 млн грн  більше відносно планових показників. Про це повідомив начальник Головного управління ДПС у Чернівецькій області Віталій Шпак.

Основним джерелом в загальній сумі надходжень єдиного внеску займає єдиний внесок нарахований роботодавцями на суми заробітної плати та винагороди за договорами ЦПХ. Сума внеску від роботодавців склала 465,5 млн грн, а це 82,5 відсотків від загальних надходжень. Від фізичних осіб-підприємців та осіб, які проводять незалежну професійну діяльність надійшло 61,3 млн грн. Єдиний внесок нарахований на суми грошового забезпечення військовослужбовців перевищив 36,8 млн грн.

«Згідно з Законом про Держбюджет на 2021 рік, мінімальна заробітна з 1 січня цього року становить 6000 гривень, відповідно, зріс мінімальний щомісячний платіж з ЄСВ тепер, замість минулорічних 1100 гривень, складатиме 1320 гривень на місяць. Адже базою для нарахування єдиного внеску є мінімальна зарплата.

В той же час податківці нагадують, що Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-Co V-2" від 04.12.2020 №1072-ІХ, платники єдиного податку І групи звільнені від сплати ЄСВ  на півроку – з грудня 2020 року по травень 2021 року», – зазначив Віталій Шпак.

РРО - запитання: Яким є граничний обсяг доходів, який дозволяє фізичним особам – підприємцям не застосовувати РРО/ПРРО?

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області роз’яснюють, граничний обсяг доходів, який дозволяє фізичним особам – підприємцям не застосовувати РРО/ПРРО протягом 2021 року – 1 320 000 грн (встановлюється, виходячи з розміру мінімальної заробітної плати (МЗП), встановленої на 1 січня звітного року і у 2021 році такий граничний дохід не повинен перевищувати 220 МЗП).

Крім того РРО/ПРРО не застосовуються ФОП – платниками єдиного податку, які перебувають на першій групі спрощеної системи оподаткування.

Платникам ПДВ: За лютий 2021 року декларація подається за старою формою

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області  роз’яснюють, що Наказ №734, яким, зокрема, внесено зміни до форми податкової декларації з ПДВ та форми уточнюючого розрахунку податкових зобов’язань з ПДВ у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок набрав чинності з 01.03.2021 р.

Відповідно до п. 46.6 ПКУ якщо в результаті запровадження нового податку або зміни правил оподаткування змінюються форми податкової звітності, центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, який затвердив такі форми, зобов’язаний оприлюднити нові форми звітності.

До визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення.

Саме тому подання податкової декларації з ПДВ за формою, яка враховує зміни, внесені наказом Наказом №734, вперше здійснюється за звітний період березень 2021 року, (граничний термін подання 20.04.2021 р.).

Уточнюючий розрахунок податкових зобов’язань з ПДВ у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок, зі змінами, внесеними Наказом № 734, подається починаючи з 01.04.2021 р.

Тобто, за лютий 2021 року слід подавати ще стару форму декларації з ПДВ та у разі необхідності коригування за минулі періоди слід застосовувати ще стару форму уточнюючого розрахунку.

З 20 березня 2021 року податкові повідомлення-рішення будуть надсилатися за новими правилами

Роз’яснюють у Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області. Так, Мінфін наказом від 31.12.2020 р. №846 (зареєстрований в Мін'юсті від 22.02.2021 р. за №222/35844) виклав у новій редакції Порядок надіслання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків. 

Даний Порядок розроблено відповідно до ПКУ, МКУ, Закону про РРО, законів з питань зовнішньоекономічної діяльності та інших законодавчих актів, згідно з якими контролюючим органам надано право визначати суми податкових та грошових зобов'язань, зменшувати (збільшувати) суми податкових зобов'язань та/або податкового кредиту та/або бюджетного відшкодування з ПДВ та/або зменшувати від'ємне значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємне значення суми ПДВ, застосовувати передбачені законом фінансові (штрафні) санкції (штрафи) за порушення вимог законодавства з питань державної митної справи, податкового та іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи.

Він визначає форму та порядок надіслання (вручення) контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків.

Порядок приведено у відповідність до норм Податкового кодексу у зв’язку з прийняттям Закону 466-IX, Закону №190-IX, Закону №2155-VIII, Закону№909-VIII та інших нормативно-правових актів

Більш детально: https://cv.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/456902.html

Коментарі

Ваш коментар може бути першим :)

Написати коментар