Як безоплатно отримати земельну ділянку

  • 477

Одним зі способів набуття права власності на землю є приватизація землі. Приватизація – це безоплатна передача землі громадянам України у приватну власність із земель державної або комунальної власності. Земельний кодекс України містить норми, які передбачають, на яких підставах і у яких розмірах громадянин може отримати безоплатно у власність земельну ділянку.

Ст. 121 Земельного кодексу України встановлює такі норми безоплатної приватизації:

 для будівництва та господарського забезпечення приватного будинку – не більше 0,20  га у сільській місцевості, не більше 0.15 га у селищах та не більше 0,10 га у містах;

  • для будівництва дачі – не більше 0,10 га;
  • з метою садівництва – не більше 0,12 га;
  • для будівлі гаража – не більше 0, 01 га;
  • для облаштування особистого господарства – не більше 2 га;
  • для організації фермерського господарства – розмір ділянки, що відповідає розміру паю, визначеного для учасників сільськогосподарських підприємств, що знаходяться на території тієї ж адміністративної одиниці (міста, села, селища), що і фермерське господарство, або середнього розміру паю по даному району.

Слід зазначити, що під одну мету можна приватизувати безкоштовно тільки одну ділянку.

Громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень (до  місцевої ради – якщо питання стосується земель комунальної власності, які розташовані в населених пунктах; до районної держадміністрації – якщо питання стосується земель державної власності поза межами населених пунктів;
до Головного управління Держгеокадастру в області – якщо питання стосується земель для ведення особистого селянського господарства або садівництва державної власності поза межами населених пунктів). У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. 
До клопотання додаються:

  • графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки. Графічні матеріали можна виготовити самостійно або замовити викопіювання з кадастрової карти або плану у територіальному органі Держгеокадастру.
  •  погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб);
  •  документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства);
  •  копію паспорту та ідентифікайного коду.

Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні.

У разі отримання дозволу, наступним кроком має бути розроблення проєкту землеустрою. Проєкт землеустрою розробляють землевпорядні організації, а безпосереднім виконавцем може бути лише особа, що має сертифікат інженера-землевпорядника, яка і визначить точні межі земельної ділянки, їх геодезичні координати, встановить межові знаки та складе кадастровий план земельної ділянки, проект землеустрою. Такий проект землеустрою підлягає погодженню територіальним органом  Держгеокадастру.

Кінцевим етапом буде затвердження проекту землеустрою органами місцевого самоврядування або  органами виконавчої влади та державна реєстрація права власності на нерухоме майно, яку  громадини можуть здійснити через центр надання адміністративних послуг.

Коментарі

Ваш коментар може бути першим :)

Написати коментар