проект рішення

Чернівецької області

60421Чернівецька  область, Чернівецький  район, с.Йорданешти

вул.. Головна 62  Б тел.(234)4-56-37т./ф. 4-55-50 iordanesti_rada@ukr.net

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

______сесія VІІІ скликання

«Про встановлення ставок  місцевих податків і зборів

на території Карапчівської  сільської ради на 2022 рік »

Керуючись п. 24 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»Відповідно до ст.ст. 10, 12, 265, 266, 267, 269-289, 293 Податкового Кодексу України,    сільська рада     ВИРІШИЛА:

1. Встановити з 01 січня 2023 р. на 2023 бюджетний рік на території Карапчівської  сільської ради   наступні види  місцевих податків :

ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки;

- єдиний податок ;

- акцизний податок ;

ставки земельного податку ;

- транспортний податок ;

2. Затвердити:

- Положення про податок на нерухоме майно,  відмінне від земельної ділянки (додаток № 1);

ставки податоку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (додаток № 2)

- положення  про сплату єдиного податку ( додаток 3 );

- положення про сплату акцизного податку  (додаток № 4) ;

- положення про земельний податок ( додаток №5)

положення   про оренду та порядок розрахунку орендної плати за земельні ділянки у населених пунктах на території (додаток № 6)

-  ставки земельного податку   (додаток № 7) ;

- положення про транспортний податок   (додаток № 5) ;

3. Єдиний податок для суб'ектів господарювання,які застосовують спрощену систему оподаткування ,обліку та звітності та віднесені до першої та другої групи платників єдиного податку,визначених у підпунктах 1 і 2 пункту 293.2 статті 293 Податкового Кодексу України, такому розмірі:

- для першої групи платників єдиного податку – 10 відсотків розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня податкового /звітного / року;

- для  другої групи платників єдиного податку – 20 відсотків розміру мінімальної заробітньої плати , встановленої законом на 1 січня податкового /звітного/ року;

4.Порядок та умови сплати місцевих податків проводити відповідно до діючого законодавства ,та на підставі затверджених положень про місцеві податки .

6. Відповідальність за правильність обчислення та своєчасність сплати місцевих податків покласти на платників та органи, які уповноважені справляти ці податки, відповідно до чинного законодавства.

7. Податки сплачуються за місцем розташування об’єктів оподаткування і зараховуються до сільського бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України ,з змінами та доповненнями до нього.

9.Відділу з питань бюджету, бухгалтерського обліку  та збору податків Карапчівської сільської ради до 15 липня 2022 року надати копію рішення про встановлення місцевих податків на території Карапчівської сільської ради Чернівецькій об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Чернівецькій області.

10. Контроль за виконанням даного рішення покласти на виконавчий комітет Йорданештської  сільської ради

Сільський голова                                          Георгій ЛЮТИК

Додаток № 1

до рішення  ______сесії VІІІ            скликання

Карапчівської сільської ради

Від  червня 2022 року

про
податок на нерухоме майно,  відмінне від земельної ділянки

1. Платників податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі – податок) визначено пунктом 1 статті 266 Податкового кодексу України.

2. Об’єкт оподаткування визначено пунктом 2 статті 266 Податкового кодексу України.

3. Базу оподаткування визначено пунктом 3 статті 266 Податкового кодексу України.

4. Ставки податку визначено у додатку 1.1. та додатку 1.2. «Ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки» до цього Положення.

5. Пільги зі сплати податку:

5.1. перелік пільг та особливості їх застосування визначено пунктом 4
статті 266 Податкового кодексу України;

5.2. перелік пільг для фізичних та юридичних осіб, наданих у межах норм  підпункту 4.2 пункту 4 статті 266 Податкового кодексу України, визначено у додатку 1.3 «Пільги зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки» до цього Положення;

5.3. перелік об’єктів нерухомості, які не підлягають оподаткуванню податком, визначено підпунктом 2 пункту 2 статті 266 Податкового кодексу України.

6. Порядок обчислення податку визначено підпунктами 1 - 3 пункту 7, пунктом 8 статті 266 Податкового кодексу України.

7. Податковий період для податку визначено пунктом 6 статті 266  Податкового кодексу України.

8. Строк та порядок сплати податку визначено пунктами 9, 10 статті 266 Податкового кодексу України.

9. Строк та порядок подання звітності визначено підпунктом 5 пункту 7 статті 266 Податкового кодексу України.

Секретар сільської ради                                             Мар?яна САВЮК