Одноразова допомога після першого укладання контракту в ЗСУ: у Міноборони назвали суму виплати

Мінімальний щомісячний розмір грошового забезпечення військовослужбовця ЗСУ становить 20 100 гривень. Про це повідомили в пресслужбі Міноборони, пише МА АСС з посиланням на Укрінформ.  «Відповідно до указів Президента та рішення Міністерства оборони з 1 лютого 2023 року мінімальний щомісячний розмір грошового забезпечення військового становить 20 100 гривень. У зв'язку з укладенням першого контракту в 2024 році одноразова грошова допомога складає: для рядового складу - 24 224 грн, для сержантського і старшинського складу - 27 252 грн, для офіцерського складу - 30 280 грн», - повідомили в пресслужбi.

Крім того, передбачена додаткова винагорода за участь у бойових діях у розмірі 100 000 гривень з 24.02.2022 згідно з постановою Кабінету міністрів, додаткова винагорода за виконання спеціальних завдань поза бойовими діями - у розмірі 30 000 грн, а також виплата 70 000 грн за кожні 30 днів перебування на передовій.

Як повідомлялося, 11 квітня Верховна Рада проголосувала за постанову, що зобовʼязує уряд ухвалити рішення про додаткову виплату винагороди в розмірі 70 тис. грн для військових на передовій за кожні сумарно обчислені 30 днів виконання бойових завдань. На своєму засіданні 12 квітня уряд ухвалив рішення про таку додаткову виплату. За словами заступниці міністра оборони Наталі Калмикової, доплата 70 тис. грн військовим на передовій - це не заміна 100 тисяч «бойових», а додаткова виплата.