На Буковині діти навчатимуться в школах 12 років

  • 36

На Буковині діти навчатимуться в школах 12 років: які ще зміни очікувати

 

Фото без опису

Через 3 роки старшокласники навчатимуться вже у нових типах закладів освіти

Мережу ліцеїв, які забезпечуватимуть профільну середню освіту, необхідно сформувати на Буковині. Такі заклади мають з’явитися у рамках реформи, яка нині триває в Україні. Вона передбачає, що діти навчатимуться в школах 12 років, причому останні три – за обраним напрямом. Тобто у 10-му, 11-му та 12-му класах вони або готуватимуться до вступу у виш, або ж мають змогу здобути професію.

 

Про це йдеться у дописі обласної ради.

 

Це питання обговорювали під час консультативної зустрічі депутати Чернівецької обласної ради, освітяни та представники військової адміністрації, зокрема.

Під час обговорення депутати наголосили, що для формування оптимальної мережі ліцеїв необхідно врахувати територіальні та демографічні особливості краю. Зокрема, віддаленість деяких громад.

Трирічну профільну середню освіту в Україні впроваджують із 2027 року. Однак мережу ліцеїв необхідно сформувати та подати на затвердження до 1 вересня 2024 року.

Довідково
Із 2027 року впроваджується трирічна профільна середня освіта (10-12 класи) за двома спрямуваннями:

  • академічний ліцей – це заклад освіти, де учнівство поглиблено вивчає навчальні предмети/курси відповідно до обраного профілю та проходить академічну підготовку для подальшого навчання в закладі вищої освіти;
  • професійний ліцей – це заклад освіти, де учнівство здобуває загальну середню освіту та професію, навчаючись за сучасними стандартами.
  • Учні зможуть обирати не лише профіль навчання (математичний, STEM, IT, мовно-літературний тощо), а й окремі предмети та інтегровані курси, що поглиблюють знання або сприяють всебічному розвитку.

Таким чином Україна організовує перехід до 12-річного навчання, як це відбувається в багатьох цивілізованих країнах світу (країнах ЄС, Канаді, США). Ця нова модель середньої освіти робить її більш орієнтованою на учнів та їхні потреби, допомагаючи їм краще зрозуміти свої сильні сторони та визначитися з вибором майбутньої професії.