Запитання від платника: Чи можна зареєструвати податкову накладну у святковий чи вихідний день?

  • 348

Запитання від платника: Чи можна зареєструвати податкову накладну у святковий чи вихідний день?

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області роз’яснюють, відповідно до п. 201.1 ст. 201 Податкового кодексу України на дату виникнення податкових зобов’язань платник податку зобов’язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) у встановлений ПКУ термін.

Згідно з п. 201.10 ст. 201 ПКУ реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у ЄРПН повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків:

для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, – до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені;

для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, – до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені;

для зведених податкових накладних та/або розрахунків коригування до таких зведених податкових накладних, складених за операціями, визначеними п. 198.5 ст. 198 та п. 199.1 ст. 199 ПКУ, – протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем місяця, в якому вони складені;

для розрахунків коригування, складених постачальником товарів/послуг до податкової накладної, що складена на отримувача – платника податку, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, – протягом 15 календарних днів з дня отримання такого розрахунку коригування до податкової накладної отримувачем (покупцем).

Відповідно до п. 3 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року № 1246 передбачено, що операційний день триває в робочі дні з 8 години 00 хвилин до 20 години 00 хвилин. Технічне обслуговування та регламентні роботи, що потребують зупинки ЄРПН, не проводяться протягом операційного дня, крім аварійних випадків. Якщо граничні строки реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування припадають на вихідний, святковий або неробочий день, такий день вважається операційним днем.

Отже, якщо граничні строки реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН припадають на вихідний, святковий або неробочий день, такий день вважається операційним днем.

 

З початку року місцеві бюджети Буковини отримали майже 1,2 мільярди гривень податкових платежів

Упродовж чотирьох місяців 2021 року до місцевих бюджетів Чернівецької області надійшло 1196,8 млн гривень податків та зборів, це перевищило показник аналогічного періоду 2020 року на 209,1 млн гривень. Про це повідомив начальник Головного управління ДПС у Чернівецькій області Віталій Шпак.

Найбільшим сегментом у формуванні місцевих бюджетів Буковини традиційно залишається податок на доходи фізичних осіб, який сплачено у сумі 799,3 млн гривень. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року забезпечено приріст надходжень в абсолютній сумі 142,1 млн гривень.

Також у числі бюджетоформуючих складових розвитку територіальних громад краю – єдиний податок у розмірі 188,7 млн гривень, що у порівнянні з відповідним періодом минулого року більше на 162,3 млн гривень. А також майнові податки : 136,8 млн гривень в тому числі плата за землю – 117,5 млн гривень та податок на нерухоме майно – 18,6 млн гривень та транспортний податок 0,6 млн гривень. Надходження по майнових податках перевищили минулорічні на 35,8 млн гривень

Крім того, до місцевих бюджетів надійшло 34,6 млн гривень акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів, 12,3 млн гривень рентної плати за використання природних ресурсів, 12,6 млн гривень податку на прибуток, 4,9 млн гривень плати за лiцензiю на право роздрібної торгівлі тощо.

«Темпи росту надходжень до місцевих бюджетів свідчать про ефективність спільних заходів, які проводить податкова служба спільно з активом територіальних громад Буковини. Тому вважаю, що перспектива наповнення місцевого бюджету має стати реальним перетворенням місцевих доходів на ефективний інструмент соціально-економічного розвитку громад» - зазначає Віталій Шпак.

 

Коментарі

Ваш коментар може бути першим :)

Написати коментар