За 8 місяців буковинці сплатили майже 4,2 мільярди податків

  • 326

За 8 місяців буковинці сплатили майже 4,2 мільярди податків

Про це інформує начальник головного управління ДПС у Чернівецькій області Віталій Шпак.

За його словами внесок буковинських платників податків до держбюджету та місцевих скарбниць за підсумками 8 місяців 2021 року – 4193,1 млн грн податкових платежів. До показників минулого року зафіксовано плюс 723,4 млн грн додаткових надходжень.

«Від початку року з області до держбюджету перераховано на 20,8 відсотків  більше податків ніж за аналогічний період торік, а приріст надходжень до місцевих бюджетів 23,4 відсотки»,- зазначив Віталій Шпак.

За звітний період до державного бюджету сплачено 1613,9 млн грн податків, до минулого року (+233,5 млн грн).

Місцеві бюджети отримали  понад 2579,2 млн грн платежів. Надходження порівняно з фактом січня – серпня минулого року зросли  на 489,8 млн грн.

 

РРО запитання: Хто укладає договір з ЦСО про технічне обслуговування та ремонт РРО, у разі реєстрації такого РРО на уповноважений відокремлений підрозділ?

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області роз’яснюють,  відповідно до п. 3 глави 2 розд. II Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.06.2016 № 547 із змінами та доповненнями (далі – Наказ № 547) реєстрація реєстратора розрахункових операцій (далі – РРО) здійснюється в контролюючому органі за основним місцем обліку суб’єкта господарювання як платника податків.

Отже, у разі реєстрації РРО на уповноважений відокремлений підрозділ договір з ЦСО про технічне обслуговування та ремонт цього РРО укладається безпосередньо між ЦСО та таким підрозділом – користувачем РРО.

 

На особливому контролі у податківців обіг підакцизних товарів

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області звертають увагу, що нормативним документом, який регулює діяльність в сфері обігу підакцизної продукції, є Закон України від 19.12.1995 №481 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» (зі змінами і доповненнями).

Щодо переліку підакцизних товарів, то відповідно до п. 215.1 ст. 215 Податкового кодексу України до підакцизних товарів належать: спирт етиловий та інші спиртові дистиляти, алкогольні напої, пиво (крім квасу «живого» бродіння); тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну; рідини, що використовуються в електронних сигаретах; пальне, у тому числі товари (продукція), що використовуються як пальне для заправлення транспортних засобів, обладнання або пристроїв з двигунами внутрішнього згоряння із запалюванням від стиснення, з двигунами внутрішнього згоряння з іскровим запалюванням, з двигунами внутрішнього згоряння з кривошипно - шатунним механізмом та коди яких згідно з УКТ ЗЕД не зазначені у п. п. 215.3.4 п. 215.3 ст. 215 (крім газу природного у газоподібному стані за кодом 2711 21 00 00 згідно з УКТ ЗЕД); автомобілі легкові, кузови до них, причепи та напівпричепи, мотоцикли, транспортні засоби, призначені для перевезення 10 осіб і більше, транспортні засоби для перевезення вантажів; електрична енергія.

За словами податківців, проводиться постійний моніторинг діяльності таких платників на предмет виявлення ризиків та відбору для проведення перевірки. Серед основних критеріїв відбору платників податків для проведення контрольно-перевірочних заходів є: заниження обсягу задекларованого та сплаченого акцизного податку; здійснення торгівлі підакцизними товарами без наявності відповідних ліцензій; недотримання мінімальних оптово-роздрібних цін на алкогольні напої та тютюнові вироби; відсутнє кодування підакцизних товарів згідно кодів УКТ ЗЕД; накопичення підакцизних товарів, а саме - значне перевищення придбання алкогольних напоїв та тютюнових виробів над реалізацією.

Також, під час проведення фактичних перевірок контролюється чи не здійснюється торгівля необлікованим підакцизним товаром, який не фіскалізований, а отже, з продажу якого не сплачується акцизний податок до бюджетів громад та чи не зберігається підакцизний товар в місцях, не внесених до Єдиного реєстру місць зберігання.

 

Інформацію, яка міститься в щоденних Z-звітах, створених РРО можна перевірити на офіційному вебпорталі ДПС

Податківці роз’яснюють, що суб’єкт господарювання може перевірити інформацію, яка міститься в щоденних Z-звітах, створених реєстратором розрахункових операцій (далі – РРО) в приватній частині Електронного кабінету, розміщеного на офіційному вебпорталі ДПС (https://cabinet.tax.gov.ua), в режимі «Z-звіти/фіскальні чеки».

Водночас, інформація, яка міститься в щоденних Z-звітах, створених програмним РРО, буде відображатися після доопрацювання системи обліку даних РРО.

 

Запитання від платника: Які СГ є платниками екологічного податку за розміщення побутових відходів?

Податківці Чернівецької області роз’яснюють, що відповідно до Узагальнюючої податкової консультації щодо сплати екологічного податку, що справляється за розміщення побутових відходів, затвердженої наказом ДПС України від 16.12.2011 № 258, платниками екологічного податку за розміщення побутових відходів є лише ті суб’єкти господарювання, що розміщують їх у спеціально відведених для цього місцях чи об’єктах, на використання яких отримано відповідний дозвіл спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища або його органів на місцях.

 

Витяг з Реєстру неприбуткових установ та організацій можна отримати в електронному вигляді

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області роз’яснюють які особи та яким чином, у т. ч. в електронному вигляді (за допомогою якого меню Електронного кабінету) можуть подати запит та отримати витяг з Реєстру неприбуткових установ та організацій.

Відповідно до п. 12 прим. 1 Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 липня 2016 року № 440 зі змінами та доповненнями (далі – Порядок № 440) неприбуткові підприємства, установи та організації (далі – неприбуткова організація) може звернутися до контролюючого органу із запитом про отримання витягу з Реєстру неприбуткових установ та організацій (далі – Реєстр).

Запит про отримання витягу з Реєстру за формою згідно з додатком 3 (далі – Запит) подається особисто представником неприбуткової організації чи уповноваженою на це особою або надсилається поштою контролюючому органу за основним місцем обліку неприбуткової організації. Усі розділи Запиту підлягають заповненню.

У запиті зазначається код згідно з ЄДРПОУ неприбуткової організації, який є критерієм пошуку відомостей у Реєстрі.

Запит обов’язково повинен бути підписаний керівником або особою, що має право підпису документів неприбуткової організації, із зазначенням дати.

Неприбуткові організації можуть подати Запит засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

За Запитом неприбуткової організації контролюючий орган надає їй безоплатно протягом трьох робочих днів, що настають за днем отримання такого запиту, витяг з Реєстру за формою згідно з додатком 4, який містить відомості про неприбуткову організацію, визначені п. 11 Порядку № 440, або повідомлення про відсутність відомостей у Реєстрі за формою згідно з додатком 5 (далі – Повідомлення). Витяг містить відомості з Реєстру, актуальні на дату та час його формування, та є чинним до внесення змін до Реєстру в частині відомостей, що стосуються зазначеної неприбуткової організації.

Витяг з Реєстру або Повідомлення надсилається поштою за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків або особисто вручається платнику податку (його представнику) за основним місцем обліку платника податків.

Режим «Листування з ДПС» приватної частини інформаційно-телекомунікаційної системи «Електронний кабінет» забезпечує можливість направлення платником до органу ДПС разом із супровідним листом Запиту за встановленою формою у форматі pdf (обмеження 2 МБ).

Датою подання Запиту із супровідним листом є дата реєстрації супровідного листа в органі ДПС. Протягом одного робочого дня після надсилання такого листа до органу ДПС автора електронного листа буде повідомлено про вхідний реєстраційний номер та дату реєстрації. Інформацію щодо отримання та реєстрації листа в органі ДПС можна переглянути у підрежимі «Вхідні» режиму «Вхідні/вихідні документи» приватної частини Електронного кабінету, відправлені листи – у підрежимі «Вихідні документи» режиму «Вхідні/вихідні документи».

Коментарі

Ваш коментар може бути першим :)

Написати коментар