Які села і міста у Чернівецькій області входять до прикордонної смуги

До прикордонної смуги у Чернівецькій обласній входить майже 50 населених пунктів. Для перебування у прикордонній зоні потрібен дозвіл.

Про це повідомили на сторінці ОВА у Facebook.

До районів п’ятикілометрової прикордонної смуги відносять ці місцевості:

• на ділянці відповідальності відділу прикордонної служби “Селятин”: Сарата, Селятин, Шепіт, Руська;
  • на ділянці відповідальності відділу прикордонної служби “Фальків”: Фальків;
  • на ділянці відповідальності відділу прикордонної служби “Красноїльськ”: Їжівці, Аршиця, Корчивці, хутір Слатіно (Красноїльськ);
  • на ділянці відповідальності відділу прикордонної служби “Порубне”: Тереблече, Горбівці, Верхні Синівці, Нижні Синівці, Турятка, Стерче, Багринівка, Черепківці, Старий Вовчинець, Новий Вовчинець, Біла Криниця, Кам’янка;
  • на ділянці відповідальності відділу прикордонної служби “Герца”: Лунка, Великосілля, Могилівка, Куликівка, Тернавка, Герца;
  • на ділянці відповідальності відділу прикордонної служби “Мамалига”: Маршинці, Тарасівці, Ванчиківці, Костичани, Драниця, Мамалига, Подвірне, Несвоя, Козиряни;
  • на ділянці відповідальності відділу прикордонної служби “Кельменці”: Верхня Слобода, Середня Слобода, Вартиківці, Нелипівці, Браїлово, Лукачани, Росошани, Новоселиця, Подвір’ївка, Зелена, Путрине, Козиряни;
  • на ділянці відповідальності відділу прикордонної служби “Сокиряни”: Грубна, Вашківці, Нова Слобода, Новоолексіївка, Олексіївка, Сокиряни, Станція Сокиряни, Волошкове, Гвіздівці.

Кому потрібен дозвіл

Дозвіл мають отримати буковинці, які:

• проживають у прикордонній зоні;
  • в’їжджають,
  • ведуть певні роботи (будівництво; вирубування дерев та чагарників, геологічні, дорожні, гідротехнічні, землевпорядні дослідження);
  • пересуваються на території у межах п’яти кілометрів від лінії кордону.

Окрім цього тим, хто отримає дозвіл, можна буде користуватися водою, фотографувати чи фільмувати місцевість та проводити туристичні подорожі. Дозвіл діє лише у межах території прикордонного загону, який його видає.

Для отримання дозволу необхідно звернутися особисто до Чернівецького прикордонного загону за адресою: Чернівці, вул. Володимира Великого, 2а, або за допомогою електронної пошти – chernivci_zagin@dpsu.gov.ua.

Що відомо про дозвіл

• Торік у грудні уряд вніс зміни до постанови про “Прикордонний режим”, які передбачають обмеження на вільний в’їзд, перебування та пересування людей у прикордонній смузі. У березні офіційно затвердили форму дозволу.
  • У межах 30-50 метрів вздовж кордону на суші, водоймах та берегових лініях встановлено спеціальний прикордонний режим. Він забороняє вільний в’їзд, перебування, проживання та пересування людей та роботи, які не пов’язані з обороною чи охороною кордону.
  • Для людей, які проживають у прикордонній смузі, дозвіл буде постійним. Якщо людина не проживає за вказаною адресою понад 3 місяці, дозвіл скасовують. Туристичний дозвіл діє рік.
  • Якщо людина перебуватиме у прикордонній смузі без дозволу, її можуть притягнути до адміністративної відповідальності за порушення прикордонного режиму. Санкція статті передбачає попередження або штраф від 119 до 170 гривень, для посадовців – від 170 до 340 гривень.
  • Джерело: https://suspilne.media/chernivtsi/762569-aki-sela-i-mista-u-cerniveckij-oblasti-vhodat-do-prikordonnoi-smugi/